صفحه اصلی / گزارش خطبه‌ها / گزیده خطبه های نماز جمعه شهرستان بدره ( ۳۱ شهریور ۹۶)

گزیده خطبه های نماز جمعه شهرستان بدره ( ۳۱ شهریور ۹۶)

گزیده خطبه های نماز جمعه شهرستان بدره ( ۳۱ شهریور ۹۶)

نماز جمعه این هفته به امامت امام جمعه موقت شهرستان بر گزار گردید .

حجت الاسلام عبدی  با گرامیداشت هفته امر به معروف ونهی از منکر، به بیان فلسفه امر به معروف ونهی از منکر پرداخت  وخاطر نشان کرد : امر به معروف ونهی از منکر از ضروریات دین اسلام است که برای رسیدن به کمال واصلاح جامعه تعیین گردیده است .

ایشان فلسفه قیام امام حسین علیه السلام را امر به معروف ونهی از منکر دانست واز مردم ومومنین جامعه خواستند در جهت ترویج معروفات وپیشگیری وجلوگیری از آسیب های اجتماعی و منکرات تلاش نمایند .

خطیب  موقت جمعه ، نرم خویی ومحبت ، تشویق به ارزش ها  وایجاد فضای دینی ومعنوی را از شیوه های امر به معروف ونهی از منکر دانستند و با تشریح مراتب امر به معروف افزودند : انزجار قلبی و تذکر لسانی بالاترین مرتبه امر به معروف ونهی از منکر هستند که باید مورد توجه مردم قرار گیرند .

ایشان در ادامه با تسلیت ایم محرم وسوگواری وعزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام ، استجابت دعا در زیر بارگاه ایشان ، شفاودرمان دردها در تربت ایشان و استمرار امامت از نسل ایشان را سه ویژگی مخصوص امام حسین علیه السلام دانستند  وضمن تاکید بر کیفیت بخشی به مجالس عزاداری  وبا تشکر از روحانیون ومبلغین دهه محرم گفتند : سید الشهدا اسلام را نجات داد  واوج رویارویی حق وباطل در حادثه کربلا دیده می شود .

حجت الاسلام عبدی سپس با گرامیداشت هفته دفاع مقدس  به بیان نقش جوانان در جنگ و رهبری های پیامبر گونه امام راحل ره پرداخت و افزودند : جنگ نابرابر وتحمیلی در شرایطی بوجود آمد  که همه کشور های غرب وشرق از رژیم عراق حمایت می کردند ولی دست غیبی الهی و روحیه جهاد وشهادت و هدایت های امام ره باعث پیروزی نهضت اسلامی وشکست دشمنان گردید .

ایشن در پایان با گرامیداشت آغاز مهر وبهار تعلیم وتربیت  گفتند : مدرسه خانه دوم دانش آموزان است ومعلمان ومربیان به عنوان پدر ان معنوی دانش آموزان باید در جهت تعلیم وتربیت آینده سازان میهن اسلامی تلاش نمایند .

 

درباره عباد الله کرمی نژاد

این مطالب را نیز ببینید!

گزیده خطبه های  نماز عید فطر شهرستان بدره ( ۲۵خرداد۹۷)

نماز عید فطر به امامت  امام جمعه موقت شهرستان بر گزار گردید . خطبه اول …

گزیده خطبه های نمازجمعه شهرستان بدره( ۱۸خرداد ۹۷)

نماز جمعه این هفته به امامت امام جمعه موقت بر گزار گردید . حجت الاسلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *