صفحه اصلی / گزارش خطبه‌ها / گزیده خطبه های نماز جمعه شهرستان بدره( ۲۵ اسفند ۹۶ )

گزیده خطبه های نماز جمعه شهرستان بدره( ۲۵ اسفند ۹۶ )

نماز جمعه این هفته به امامت امام جمعه موقت شهرستان برگزار گردید .

حجت الاسلام شمس ابتدا به بیان اهمیت ذکر خدا پرداخت  و  با اشاره به آیاتی از قرآن به تفسیر ذکر کثیر  پرداخت وخاطر نشان کرد : ذکر کثیر یعنی  توجه با تمام وجود  ودر همه حال به خداوند ودرهمه حال متوجه خدا شدن . ایشان با ذکر روایاتی در این زمینه  ادامه داد : دایره ذکر خدا بسیار گسترده است  وانسان باید در همه مراحل زندگی به یاد خداوند باشد وخدا را ناظر وحاضر بر اعمال ورفتار وکردار خود بداند ودر سختی ها و مشکلات ونیز خوشی ها وشادی ها خداوند را به یاد داشته باشد .

خطیب  موقت شهرستان بدره  در ادامه باتبریک فرارسیدن عیدنوروز و بهار طبیعت. به اهمیت وتکریم سنت های پسندیده نوروز نزد ائمه معصومین (  ع )  اشاره کردوگفتند  : صله ارحام . کمک به نیازمندان . همیاری وپذیرایی از میهمانان وخوش خلقی را از جمله سنت های زیبای نوروز می باشد  که مورد تایید معصومین واولیای دین قرارگرفته ولازم است آحادمردم بارعایت تقوی الهی. بخشش و گذشت .دعاونیایش به استقبال بهار بروند.

حجت الاسلام شمس درادامه  به توطئه و تعرض  طرفداران فرقه شیرازی به سفارت کشورمان در انگلستان اشاره کرد  وگفتند : این فرقه ضاله .  منحرف ودرباری درصدد واردکردن خرافات در اصول اعتقادی و خشن وخونین نشان دادن اسلام دربین سایرملل است و استکبارجهانی باحمایتهای گسترده مالی . فکری ورسانه ای ازآنها  درصدد رواج خرافات و ایجادشکاف وتنش در ایران اسلامی برای توطئه ناکارآمدی جمهوری اسلامی هستند که به یاری خداوند وهدایت های داهیانه رهبری وهوشیاری ملت ومسئولین این توطئه هم خنثی می شود.

ایشان سپس به بیان مبانی اعتقادی وخط مشی فکری این گروه افراطی پرداخت ، خطر این گروه را از منافقین ولیبرال ها خطر ناک تر دانستند و افزودند : یکی از برنامه های آمریکا وانگلیس این است که با ایجاد آشوب ها  وفشارهای وتهدید ها مسئولین  ومردم را نسبت به نظام وادامه این راه نورانی خسته کند تا بتواند به اهداف خود  برسد ولی مردم با هوشیاری کامل  و عمل به رهنمود های رهبر معظم انقلاب از نظام اسلامی تا پای جان حفاظت خواهد نمود .

درباره مدیر سایت

این مطالب را نیز ببینید!

گزیده خطبه های  نماز عید فطر شهرستان بدره ( ۲۵خرداد۹۷)

نماز عید فطر به امامت  امام جمعه موقت شهرستان بر گزار گردید . خطبه اول …

گزیده خطبه های نمازجمعه شهرستان بدره( ۱۸خرداد ۹۷)

نماز جمعه این هفته به امامت امام جمعه موقت بر گزار گردید . حجت الاسلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *